Преодоляване на разликата
Разликата между възгледите и очакванията на служителите и лидерите относно работната среда в бъдещето дава известна причина за безпокойство. И все пак те се движат от една и съща амбиция: да се справят с предизвикателствата и да се възползват максимално от възможностите, които предстоят.
В работния пейзаж след пандемията съюзът, създаден между компании, правителства и лица чрез нов социален договор, може да доведе до ситуация с тройна печалба, която по същество би нарушила конвенцията на пазара на труда.
При разглеждането на приоритетите на всяка заинтересована страна е ясно, че техните очаквания не се изключват взаимно. Например служителите търсят гъвкавост, съчетана със сигурност на доходите, която е в тясно съответствие с бизнес нуждите от гъвкавост на работната сила, съчетана с икономическата стабилност. Междувременно правителствата очакват компаниите и техните служители да действат устойчиво и отговорно.
Компаниите, които активно се стремят да разберат нуждите на работниците и да ги приоритизират в плановете си за трансформация на работната сила, са в най-добра позиция да се преориентират и да успеят в несигурните икономически условия след обхващане.
В бъдеще предизвикателствата, създадени от COVID, могат да дадат възможност на служителите да организират своя трудов път, както сметнат за добре, да помогнат на предприятията да станат по-конкурентоспособни и да намалят правителствените предизвикателства на високите нива на безработица и икономическите затруднения, с подписване на нов социален договор, който определя пътната карта за постигане на това.
Recent Comments